Behám a aj testujem palice Gabel FX-75 a skladacie Cobra 3S TR

20.10.2022

Rozmohol sa nám tu taký nešvár že ultráši čim ďalej tím viac používajú palice pri behu , a dobre robia. Ja už roky používam značku Leki ultratrail , používam ich len na beh nad 50km takže nie moc často . dostal som do rúk paličky z talianskej značky Gabel a hneď to najlepšie čo máju zo snake carbon FX-75 v celku a skladacie Cobra 3S TR .Vďaka technológii snake carbon a priemeru 16mm sa paličky pohybujú v hmotnosti okolo 100g .

No bol som prekvapený , spracovanie perfektne , korková rúčka perfektne sadla do ruky . Rukavička je super len iné zacvakávanie na paličku a hlavne vycvakávanie to som troška nadával ale je to len vec zvyku. Po 2 100kach a 3 50tkach to cvakám ako profík od Gabelu J . Paličky sú neskutočne ľahké , pri vetre až moc občas plápolali ako vlajka , ja ich moc nedržím všetko je na rukavičke a plastovom mechanizme N.C.S.strap ktorému som zo začiatku moc neveril a čakal som kedy ho vyrvem , nevyrval drží perfektne , len trocha tlači keď nepaličkujem ale len zbieham a paličky držím v strede ale aj na to som si zvykol asi som tvor prispôsobivý .  

Ale nie , vadí mi každý zvuk ktorý nelahodí uchu , bežcov z roľníčkami nenávidím nech ich tie medvede všetkých požerú , ale nie nech ich nechajú tak a oni tie roľníčky prestanú nosiť. Toto som tu nechcel rozvíjať ale ak ste povaha čo vám vadia zvuky tak klopkanie paličiek na kameň a stŕpanie karbónu Vám bude vadiť , a nevadila, Gabel nestŕpa ani nevibruje ani skladacia verzia , čo moje staré paličky robia troška, asi to bude mechanizmom twist lock , vsunieš pootočíš a drží a fakt drží , jednoduché funkčne . 16mm priemer paličiek zaručuje väčšiu pevnosť, paličky napružia a neprehýbajú sa.  

No a teraz ktoré si nechať, v celku alebo skladacie ,som lenivý bežec a nechce sa mi stále skladať a rozkladať a aj ušetrených skoro 40g je super a ešte v celku majú super karbidový hrot ktorý sa super zapichoval voči hrotu na skladačkách . Ale nechám si aj skladačky tie budú na behy kde nebude toľko strmých stúpaní a budú sa viac nosiť na batohu ako v ruke.

Čo dodať Gabel v paličkách dábel , som max spokojný odporúčam každému , ľahučké , dobré spracovanie , perfektne sedia v ruke a pre tých čo nemajú radi rukavičky majú aj pútkové verzia.

                                      Nie je palica ako palica        

                             Ďakujem firme go-noow.sk za testovačku 

text a foto: muflon