MiniMon a posledný Štefánik trail 140

24.09.2022

Keď si už na Štefánik trail 140 zažil už všetko (štafeta 7, štafeta 2 aj sólo ) a dozvieš sa že toto je už posledný ročník, tak tam ideš aj keď nemáš dobrý rok , a keď máš dobrú partičku tak to je radosť behať . Vanda , Meri , Rasťo , Samo , Mišo , Maxo a moja maličkosť , partička na poslednú štafetu na ST140 . Štart o 23:00 na Bradle pri mohyle M.R.Štefanika , neskutočne miesto , už 6x prosím Štefana daj nám silu dokončiť a užiť si tento krásny pretek .  

. Štartujem ako 1 a dúfam že im to moc nepokazím po minuloročnom 2 mieste , som pod tlakom nepokaziť to na začiatku . Odovzdávam na 15 mieste nič moc ale svoj plánovaný čas som udržal a aspoň má Rasťo dosť bežcov pred sebou a má čo obiehať.  

Rasťo a jeho Záruby , nesklamal potiahol to na 6 miesto , jeho úsek aj keď ma malú zmenu ale pozná tam každý kameň , je neskutočný ako rád behá stále ten istý úsek , inač ani nepôjde ak mu nedáme 2. 

Nováčik na ST Samo má 3 úsek, krásne stúpanie na Vápennú , bežal som ju už 2 x východ slnka je tam úžasný. Skúsený bežec to dá bravúrne , veď behá vo Fatre a tieto karpatské krtince ho nerozhádžu . Rozhodil ho len fotograf bleskom , ale zato má peknú fotku . 

Samo odovzdáva Mišovi a ten si ide užívať úsek 4 zo Sološnice na Babu . Tento úsek treba isť z rozumom a neprepáliť začiatok , ale asi sme to zabudli povedať , Miško to rozjel ako sa patrí , len koniec asi trocha trpel . Jeho výrok po dobehu sa bude reprodukovať ešte veľa rokov " k....a ja som ultráš toto bola teda p......a " , ale dal zo seba všetko , neostala v ňom snáď ani kvapka energie , a posunul nás z 6 miesta na 5 . 

Miško odovzdal Vandulke , našej večne usmiatej a roztrasenej , jedna z dvoch našich krások . Tá si šupne ešte jedno cigarko z Maxom a šup na najdlhší úsek. Všetci rýchlo makame na Kamzík nech si vychutnáme ako sa nám popasuje z úsekom pod lanovkou. No zvláda to z úsmevom ako vždy . 

Tu už čaká rýchlik Meri , nedočkavo poskakuje je ako pružinka , to bude tempo ako raketa . Vďaka Meri a Vandulke sme zaradení do kategórie mix ( aspoň 2 krásky v teame ), a podlá skúmania ostatných teamov to vyzerá že sme zatiaľ na 1 mieste ale nebudeme predbiehať . Meri to dáva za neskutočný čas , v Devine si v kľude ledva stíhame dať kávičku a polievočku od super občerstvočky .

No a ako finišer ide Maxo , bafne ešte cigarko z Vendi chmatne štafetový kolík a tracker a poberá sa užiť si sobotne nábrežie pri Dunaji . Pozná to dobre minulí rok sme si to spolu užili solo na ST140 . Zostatok super MiniMon friendly teamu sa presúva do cieľa . Tu si užívame super pohostenie od organizátorov tohto báječného podujatia , čakajú nás sľúbené palacinky , ktoré sme už skúšali na rýchlik zoška a bolo nám sľúbene že budú pre nás aj na Štefanovi, a čakali , mňam boli super ďakujeme. Atmoška je tu super ale nie je to také ako to bolo ročníky pred, dobeh striedavo štafiet a ultrášov je neskutočný zážitok ( keď si ho zažiješ chceš to vyskúšať vo všetkých podobách ) . 

Maxo dobieha v neskutočnom tempe a ledva mu stíhame pri dobehu , nestíhame. Tešíme sa z krásneho 5 miesta , medaile ,fotenie , radosť, a zase aj slza v kútiku oka . 

Ďakujem Vám Meri, Vanda , Maxo , Rasťo, Mišo , Samo že som mohol biť súčasťou teamu . 

Poďakujem ako vždy pánu Štefánikovi že na nás dal pozor a nechal nás užiť si tento krásny beh , škoda že to konči zažíval som to od roku 2016 a boli to len krásne zážitky . 

A Ďakujem aj Martinovi Urbanikovi za všetky roky ktoré tento krásny beh organizoval a Palimu značkárovi za bezchybne značenie ako vždy .

A v Mixe sme skončili 1 len aby sa nezabudlo :-)