Novoročná výzva 6x4x48 , prežili sme ju

21.01.2024

Ako začať k tomuto bláznovstvu ? Nie je to môj nápad vymyslel to nejaký ujo Goggins , dobrá magorina , bežať 6km každé 4 hodiny behom 48hodin (12x6km ). Povieš si však 6km nie je moc , nie je , ale bež to každé 4 hodiny 40 až 45 min bežíš a potom máš cez 3h voľno. Bežíš ráno , naobed , večer ,v noci a skoro vôbec nespíš , len trochu driemkaš .

Mám rád magoriny , len samemu sa nechce takéto niečo bežať tak som to poňal ako výzvu a môže sa pridat kto len chce a beží kde len chce . Dam to na FB a uvidím či sa niekto nájde . A našlo sa hned 5 bláznov v Piešťanoch Janka, Zuzka, Dano , Richard a ja , 1 v Brezovej Cestmir, 2 zo Zohoru  Natália a Tomáš a Karol z Topolčian ako NW ale to jeho tempo , klobúk dole.

Štart je piatok 12.1.2024 o 16:00 , všetci spoločne ale tam kde chceme len Pieščanci idú spolu 1 kolo .


Smejeme sa a srandujeme že dokedy nás to bude baviť , ale každý v duchu sníva že to dáme celé . Ďalšie denne behy už ide každý sám, len ja mám svojho verného Flokiho , ale aj ten ked ma vidi si obliekať elasťáky tak už zalieza pod stôl . V noci ho už neberiem nech si aspoň on pospí . 

Pieščanský ultráši sa dohodli že polnočnú a o 4:00 pobežíme spolu nech sa naše krásky neboja v noci opilcov z barov. Sledovať v túto nočnú a nad rannú dobu šoférov ako na nás pozerajú ( tie pohľady boli zvláštne ako keby videli jednorožca, teda 4 jednorožcov ) že vo štvorici si cupkame mestom a kecáme.

Tieto nočné etapy ubiehajú rýchlo asi preto že našim kráskam sa pusinky nezavrú ( toto nechápem ako dokážu vkuse kecať a behať:-) )

Myslel som si že najhoršie kolo bude o 4 ráno , ale nie najhoršie je o 8 . Prvá noc spal som asi max hodku a to zrovna ráno keď zvoní budík na rannú etapu , hrozné nechce sa mi ale vyspatí Flokino sa chce ísť venčiť , tak musím . Je to už 5 kolo v nohách mám cca 30km tak už to rozbiehanie je trochu pomalšie, ale ide to a dám si 6,7km .

Po každom behu klasický rituál , stiahnuť aktivitu , pridať obrázok na stravu a skontrolovať kto ešte pokračuje , dať partakom kudos , sprcha a ľahnúť na gauč a snažiť sa na chvíľku zdriemnuť, ale to je to najťažšie moc to driemanie nejde .


Sobotná obedná poobedná a večerná etapa je už bez nejakeho nadšenia ale stále každú 4 h vyrazím do ulíc. V duchu si vravím , čo si to za ……. vymyslel . Teším sa už na 2 noc , tada na partakov na nočné etapy . Sú na tom podobne ale ešte občas hodime slovo , chcu to už mať za sebou . Na moste pozdravíme Ľuda Wintera a toho uja zo zlomenov barlov , selfinka a poďme ho domov skúsiť pospať.

po 4 rannéj etape sa lúčime pozdravom už len 2 a máme to.


Vstat nedeľu ráno po dvoch prebdených nociach je to najťažšie , 3x vstanem a padnem naspäť do postele , asi to nedám už ani Floko nechce isť behať 10 minut sedím a dumám , kuknem na stravu a Dano to už ubehol skôr , no tak idem do toho ale do behu to ide veľmi pomaličky a tempo cez 7 je hrôza . Je to za mnou trochu som sa kochal jazerom a cupkal domov už sa aj hlad ozval .

Tak a už len posledné kolo o 12 povzbudzujeme sa na dialku , sme už len 5 čo to bežia komplet , 4 Pieščanci a Karol v Topoľčanoch.


Tak a je 12h a posledné kolo je tu som šťastný že som to vydržal a že som to vymyslel , bola to skúška na hlavu a príprava na apríl Big Bear's Backyard Ultra v Žiline . Zase som trochu vyskúšal vyjsť z komfortnej zóny a o to šlo to bol zámer celej tejto výzvy . Treba to skúšať a potom si vážime sami seba že žijeme .

Ďakujem všetkým Bežcom čo sa pridali , rodine že mi to umožnili a prežili víkend cez ktorý som buď behal alebo driemal , a všetkým čo nás povzbudzovali . A ďakujeme APPa za ceny ktoré nám venovali .

Ešte trocha čísel pridám

9 bežcov spolu odbehlo 87kôl a to bolo 276km