"Z času na čas sedím a rozmýšľam - naozaj sa to stalo?"

21.02.2022

Billy Yang kladie túto otázku na začiatku svojho najnovšieho filmu "The Good Life". Yang, plodný ultra bežec filmár, robí vo svojom najnovšom krátkom filme niečo trochu iné a žiada divákov, aby zvážili, čo robí dobrý život, keď sa život stáva čudnejším ako fikcia.

Za osem minút sa Yang introspektívne a hlboko ponorí do toho, čo pre neho znamenali posledné dva roky, keď sa svet uzavrel kvôli COVID-19. Yangov sebareflexívny film je dojímavý a pútavý, pretože prináša svoj pohľad na život počas globálnej pandémie a zápasí s ním.

Yang priznáva, že sa psychicky trápil, keď pandémia priniesla niektoré z najchaotickejších a najneistejších období jeho života. Keď organizátori zrušili preteky , Yang sa ocitol bez práce a bez komunity, čo je zmena, ktorá podľa neho viedla k strate identity a účelu. Poznamenáva, že jeho boj nebol nevyhnutne s depresiou, ale fenoménom, ktorý niektorí označujú ako "chradnutie" alebo sivá zóna medzi depresiou a prosperovaním v živote.

"V správach a sociálnych médiách sa veľa urobilo o ekonomických a očividných fyzických nákladoch, ktoré si pandémia vyžiadala, ale nesmieme zabúdať na dôležitosť dobrého duševného zdravia a nami vybraných komunít a ich význam pri kŕmení našej duše," dodal. hovorí vo filme.

Pre Yanga bola väzba na ultrabežeckú a bežeckú komunitu v širšom meradle chýbajúcim kúskom skladačky, ku ktorému dospel vďaka Ted Talk od psychológa Roberta Waldingera . V prednáške z roku 2015 Waldinger rozoberá 75-ročnú štúdiu Harvardskej univerzity o tom, čo robí šťastný a dobrý život. A ako sa ukazuje, dobré vzťahy sú primárnym faktorom, aby ste zostali šťastní a zdraví.

Ak ste pociťovali frustráciu, únavu alebo úzkosť, zápasili ste s nedostatkom motivácie, inšpirácie alebo komunity, alebo ste jednoducho zmeškali svoje obľúbené bežecké podujatia alebo skupiny, Yangov odkaz v "Dobrom živote" zasiahne blízko vášho domova. Vezmite škatuľku vreckoviek, dajte si hodinky a potom si vyrazte s priateľmi zabehať.

sme tu komunita  ultrasik.sk